בית הבלוג קמח, מים וקצת יותר

קמח, מים וקצת יותר

הצצה קלה בלוח השנה גילתה לי שתערוכת "בלבוסטע" כבר ממש כאן, בעוד פחות משבועיים! אני בטוחה שתגיעי. מבחינתי, "בלבוסטע" זו הזדמנות להכיר ולהעריך מחדש את כל הנשים המקסימות, שביום יום עוקבות אחר המתכונים כאן באתר, או מאזינות לתוכנית שלי ברדיו קול-חי. אשמח לפגוש כל אחת ואחת מכן פנים אל פנים.

בזו הפעם יש לי עוד סיבה אישית לחכות בהתרגשות לפתיחת התערוכה. הספר שלי, עליו כבר סיפרתי כאן. הספר השני שלי שעומד לצאת לאור, ואני מלווה אותו בהתרגשות אמיתית.

 

כל כך הרבה מעצמי הכנסתי לספר הזה... תצחקו או לא, אבל לכל מתכון בו כבר הספקתי להתקשר רגשית, ממש. ההשקעה הרבה והמחשבה על הפרטים הקטנים, גרמו לי להרגיש שכל מתכון שם הוא ה"בייבי" העיקרי שלי.

אחד הדברים שהכי נהניתי לחדש בספר הזו, אלו הבצקים. בצק, כל אחת מאיתנו יודעת, הוא יצירת אומנות. שילוב של קמח, נוזלים, ושמן שצריך להיות במרקם המושלם ביותר. לא יבש מדי, לא דביק, לא שמנוני מדי, וכמובן – אסטטי. כשיוצרים מתכון חדש הכי קל והכי פשוט לקחת בצק שכבר השתמשנו בו בעבר, בצק שהוכיח לנו את יכולותיו, ורק לשנות את המילוי, הציפוי וההגשה.

בספר הזה בחרתי בדרך הארוכה. הרבה מאד בצקים חדשים נילושו ונאפו בדרכנו אל הספר. שולה,העורכת המקסימה של הספר הזה, ואני, הפתענו את עצמנו שוב ושוב במרקמים חדשים ומעניינים, ובמרכיבים מקוריים ובלתי שגרתיים, בצקים שלא פוגשים בכל יום.

מתכון אחד מתוך הספר את מוזמנת לטעום כבר כעת. קיש תרד וגבינות בטעם מנצח. ניסיון אחד, וגם את תסכימי איתנו שתוספת הבוטנים והשומשום בבצק עצמו נותנת לקיש הזה טעם מיוחד במינו.

כמו תמיד, אשמח לחלוק איתך טיפ קטן לפני ההכנה:

הקפיאי את הבצק בתוך הרינגים לפני האפיה למשך חצי שעה, הכניסי אותם לתנור החם בעודם קפואים, ותקבלי קישים מושלמים בצורתם, להגשה מנצחת.

 

תאריך: י"ז טבת תשע"ב.