בית הבלוג מאמא באהבה

מאמא באהבה

טעם של אמא

אוכל, כמו שאומר הפתגם העממי, הוא לא רק אוכל.

לכל אחד מאיתנו שמורה בלב פינה חמה לאוכל של אמא. מרק ירקות שרק היא יודעת להכין, פשטידת תפוחים חמה בשבת בבוקר, או עוגה שחיכתה לנו בתום יום לימודים ארוך.

היום, בתור שפית שהיא גם אמא, זה התפקיד והמקום שלי, ליצור לילדים שלי טעם של בית. טעם שאותו הם ייקחו איתם תמיד, לכל מקום בחיים. כי בישול זה לא משהו שנעשה רק לפי הכללים, זה משהו שיוצרים מהלב.

שף מביא איתו את עצמו למטבח, מה שהוא אוהב, מה שחשוב לו לומר – הכל נכנס אל האוכל. לא לחינם יבחור כל שף את סוגי המאכלים המועדפים עליו, וישתדל להתחמק ככל יכולתו מהכנת מאכלים מסויימים...

הפעם, במשימה השבועית של תוכנית השפית הבאה היה עלי לשלב שני מוצרים במתכון: שמנת וחמאה.

מיד נזכרתי בבן שלי, בבלגיה. כשהבן שלי מגיע הביתה, לבית של אמא, הוא בודק מייד שני דברים: שהמיטה שלו מחכה לו, מוצעת ומסודרת כמו שהוא אוהב, ובמטבח מוכנה עוגה אחת מסויימת ממבחר כל העוגות שלי - מילפיי מוס גבינה וקפה.

מילפיי זו עוגה בשכבות. עוגת המילפיי המוכרת ביותר הינה עוגת הקרם שניט, ואני אוהבת להכין אותה בגירסה קצת אחרת – במקום בצק עלים עבה יחסית אני משתמשת בבצק פילאס מרודד, ומקבלת עלים הרבה יותר דקים ועדינים.

את מוזמנת להאזין למתכון בתוכנית "ניחוחות שבת" ברדיו כל חי, כ"ו כסלו תשע"ב

לנוחיותך, ניתן לדפדף בתוכנית הלוך וחזור, ולעצור את ההשמעה כדי שתספיקי גם לכתוב.

ורק עוד דקה אחת לפני שאת מתחילה לשמוע את המתכון... טיפ קטן לקצף מושלם:

כדי לאסוף את הקצף מכל דפנות הקערה כדאי להשתמש במיקסר שהבלון שלו מכסה היטב את כל נפח הקערה. אני באופן אישי משתמשת במיקסר מייג'ור, ומקבלת את הקצף הכי מושלם שאפשר.

בוודאי גם את תרצי לשמח מישהו אהוב ויקר לליבך, בטעם של פינוק והשקעה.

וכמובן, חשוב להזכיר... שתפי אותנו בתוצאות!

 

תאריך: כ"ו כסלו תשע"ב 22.12.11